SON DAKİKA

Tamamen Mühendislik Harikası Olan 13 Gökdelen

Gökdelen inşaatın ve tasarımın arkasındaki mühendislik, insanın en büyük görkemli başarılarından biridir. Aşağıdaki gökdelenlerin her biri, dünyanın en görkemli mühendislik harikaları arasında yer alıyor.

cool
Tamamen Mühendislik Harikası Olan 13 Gökdelen

Gökdelenler sadece dünyanın en yüksek binaların bazıları değildir; onlar da mimari tasarım ve mühendislik harikası vardır. İşte dünyanın dört bir yanından en iyilerinden bazıları.

Bu liste kapsamlı olmaktan uzaktır ve belirli bir sırada değildi.

1. Bu gökdelen kendine ait bir şelalesi bulunuyor

Çin’deki Liebian Uluslararası Binası, 121 metre yüksekliğindeki mimari ve mühendislik ustalığının başyapıtıdır. Guiyang yer alan Bu gökdelenin ön cephesi üzerinde muazzam bir şelale bulunmaktadır.

Gökdelenin bu eşsiz özelliği, dünyanın en büyük insan yapımı şelalelerinden biridir ve bir binaya dahil edilmesiyle en farklı özelliğe sahip olanıdır. Devirdaim , yağmur suyu ve yeraltı tanklarından su pompalayan dört pompa ile beslenir.

2. Bu Eşsiz Gökdelen Aslında Dev Bir Döngüdür

Görüntü olarak garip bir gökdelen olsa da, “Big Bend” gerçekten çok cesur bir tasarımdır. Oiio Studio tarafından tasarlanan, Eğer inşaatı bittiğinde , tabandan tavana yaklaşık 1.200 metre dünyanın en uzun binası haline gelecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR